Načítám, strpení...
Admin

Jaroslav Kalný

Datum narození: 15.03.2005
19 let

O jezdci

Mladý závodník z Čímic sedlal motorky jen pár let po té, co začal chodit. Než se vrhl do víru motocyklového endura, sbíral zkušenosti v motokrosu, když se účastnil závodů motokrosových přeborů a také MMČR v motokrosu. V současnosti jsou však jeho prioritou motocyklové soutěže, a to na motocyklu SHERCO SE 300. Do plné endurové sezóny naskočil už v roce 2021, ale bohužel ho v první polovině roku zastavila zlomenina stehenní kosti.

Sezóna 2022 však pro něj byla velmi úspěšná: stal se mistrem ČR v endurospintu v kategorii E3, vícemistrem ČR v absolutním pořadí juniorů v endurosprintu a z mistrovství Evropy družstev dovezl 3. místo. V tento rok také poprvé sbíral zkušenosti na Šestidenní (ISDE), kde jako nejmladší člen Czech junior týmu přispěl svým výkonem k absolutně 6. místu v Junior Trophy.

Sezóna v roce 2023 se rovněž nesla ve znamení úspěchu - zisk titulu mistra ČR v kategorii E3 a 5. místo v Junior Trophy na ISDE v Argentině.

Cíle pro rok 2024 jsou jasné - absolvovat všechny závody enduroGP a mistrovství Německa (DEM) s těmi nejvyššími ambicemi na umístění. A samozřejmě jet ISDE ve Španělsku.