Načítám, strpení...

Podpora špičkových závodníků, důstojná reprezentace ve světě a zvýšení povědomí o motocyklovém enduru v České republice – to jsou myšlenky, které vedly ke vzniku Czech Enduro Teamu. Členy Czech Enduro Teamu jsou tři mladí jezdci: Tomáš Holý, Zdeněk Pitel a Jaroslav Kalný, které na cestách, nejen soutěžáckým životem, provázejí jejich otcové, František Holý, Zdeněk Pitel sen. a Jaroslav Kalný sen. Samostanou kapitolou je závodník Radek Bezděk, který je stále velmi talentovaným jezdcem. Dnes už třicátník sbíral úspěchy hlavně v MMČR, ale také na vybraných tratích mistroství světa a Mezinárodní šestidenní motocyklové soutěži.

Závodníci Zdeněk a Jarda ovládají motokrosové a endurové speciály už od útlého dětství, kdy je formovali právě jejich otcové, a v jejich práci pokračovali zkušení bývalí závodníci, včetně těch nejlepších v ČR, jako je například Radek Toman. Pod jeho vedením v Motokrosové škole sbírali úspěchy jak v MMČR endurosprint, tak také v Mistrovství Evropy, závodech Mistrovství světa a na tratích Mezinárodní motocyklové šestidenní soutěže (ISDE). Tomáš Holý endurové ostruhy stále získává a je, dá se říci na začátku. Radek Bezděk se naproti tomu vydává na závody, které mu časově dovolí jeho náročné podnikání.

Cíle

Czech Enduro Team vznikl v roce 2023 primárně jako tým, který zajistí plné zázemí svým svěřencům. Jaroslav Kalný a Zdeněk Pitel budou v této sezóně bojovat o maximální počet bodů v rámci seriálu Mistrovství Evropy v enduru, kde je cílem zisk titulů mistrů Evropy ve třídách E2 a E3 a umístění na nejvyšších příčkách v rámci celkového hodnocení třídy Junior. Tito jezdci nevynechají ani závody „doma“ v rámci národní série závodů MMČR v endurosprintu, kde mají ambice nejvyšší – tedy vítězství ve svých třídách.Pro Tomáše Holého je prioritou MMČR v enduru a endurosprintu, kde bude sbírat mistrovské body také Radek Bezděk. Czech Enduro Team se se svými svěřenci účastní také vybraných závodů Mistrovství světa, ve kterých budou sbírat zkušenosti a snažit se o pódiová umístění ve svých třídách.

Propagace endura

Motockylové soutěže, tedy enduro, bylo ještě v devadesátých letech minulého století velmi sledovaným motoristickým sportem. Čeští soutěžáci přitom i tehdy patřili mezi světovou špičku a jména, jako Ota Kotrba, Bohumil Poslední ale i Stanislav Zloch, který v devadesátých letech zazářil v nejnáročnější motoristické soutěži na planetě Zemi Rallye Paříž-Dakar, znal doslova celý svět. Bohužel od té doby se mnohé změnilo. Čeští enduráci už nebudí u svých soupeřů v Evropě ani na Šestidenních tak velký respekt, v České republice široká veřejnost ztrácí povědomí o tomto nádherném sportu a ani podpora endura ve vrcholných institucích České republiky není nijak významná.

Czech Enduro Team si tak dal za cíl toto změnit a to především za pomoci svých jezdců Jaroslava Kalného a Zdeňka Pitla, kteří reprezentují Českou republiku v Evropě i mimo ni. Oba jsou připraveni propagovat enduro v rámci školních přednášek, veřejných tréninků, vystupováním v médiích. Czech Enduro Team také pořádá veřejné přednášky se zajímavými hosty, kteří v motoristickém sportu zanechali hlubokou stopu nebo ji právě teď vytvářejí.