Načítám, strpení...
Admin

Jakub Mirvald

Datum narození: 15.05.2013
11 let

O jezdci

Kuba je nejmladším, nejmenším a nejlehčím jezdcem Czech Enduro Teamu, jehož bydlištěm jsou Strakonice. Na motorce začínal ve čtyřech letech a jeho první motorkou byla Honda QR50 - která dnes patří už do kategorie youngtimer (vyráběla se v době narození tatínka Kuby :) . Závodní kariéru začal v roce 2019 v Hajanech na vzduchem chlazené motorce KTM SX50 junior, kde skončil na 3. místě. V letech 2020 a 2021 už na novější KTM SX50 absolvoval celý seriál Přípravného podniku dětí v rámci MMČR v Endurosprintu, kdy v obou letech v celkovém pořadí obsadil 3. místo v kubatuře 50 ccm. Sezona 2021 byla zatím jeho nejúspěšnější i v motokrosu, když odjel i dva závody MMČR a v Klukách u Písku obsadil celkově 12. místo.

V roce 2023 na svém motocyklu Yamaha YZ65 odjel v enduro disciplíně seriál Přípravného podniku dětí v rámci MMČR v Endurosprintu, kde obsadil v kubatuře celkově 1. místo, v motokrosu absolvoval všech 6 závodů OÖ Motocross Cupu (Mistrovství a přeboru Horního Rakouska) a v seriálu byl klasifikován na 6. místě z celkově 25 účastníků, kteří bodovali.

V sezóně 2024 (poslední v kubatuře 65ccm) se chce opět účastnit rakouského OÖ Motocross Cupu, ale pouze vybraných závodů, prioritou na letošní sezonu je totiž sbírání zkušeností v enduro disciplíně, a to konkrétně v německém seriálu Enduro Jugend Cup (Norbayern), kde chce absolvovat všech 5 závodů.

Jakub Mirvald je všestranným sportovcem a kromě ježdění na motorce už od předškolního věku hraje lední hokej za HC Strakonice v útoku na pozici centra.