Načítám, strpení...
Admin

Jakub Mirvald

Datum narození: 15.05.2013
10 let

O jezdci

Kuba je nejmladším, nejmenším a nejlehčím jezdcem Czech Enduro Teamu, jehož bydlištěm jsou Strakonice. Na motorce začínal ve čtyřech letech a jeho první motorkou byla Honda QR50 - která dnes patří už do kategorie youngtimer (vyráběla se v době narození tatínka Kuby :) . Závodní kariéru začal v roce 2019 v Hajanech na vzduchem chlazené motorce KTM SX50 junior, kde skončil na 3. místě. V letech 2020 a 2021 už na novější KTM SX50 absolvoval celý seriál Přípravného podniku dětí v rámci MMČR v Endurosprintu, kdy v obou letech v celkovém pořadí obsadil 3. místo v kubatuře 50 ccm. Sezona 2021 byla zatím jeho nejúspěšnější i v motokrosu, když odjel i dva závody MMČR a v Klukách u Písku obsadil celkově 12. místo.

Aktuálně zdokonaluje techniku jízdy v silnější kubatuře na motorce Yamaha YZ 65 a pro rok 2023 má naplánováno odjet v enduro disciplíně seriál Přípravného podniku dětí v rámci MMČR v Endurosprintu (3. závody) a v motokrosu pak OÖ Motocross Cup (Mistrovství a přebor Horního Rakouska - 6 závodů).

Jakub Mirvald je všestranným sportovcem a kromě ježdění na motorce už od předškolního věku hraje lední hokej za HC Strakonice na postu křídla nebo centra v "první lajně".