Načítám, strpení...

Promotéři mistrovství světa i Evropy představili předběžné kalendáře závodů pro rok 2024. A nutno říci, že na první pohled vypadá velmi zajímavě. Obsahuje hodně zajímavých destinací a slibuje velkou zábavu.

Tak začíná se mistrovstvím Evropy a to v Itálii 22. a 23. března, konkrétně v nádherném Toskánsku v Castiglion Fiorentino. Hmmm, toskánské víno, historické město, nádherná krajina, těsná blízkost pohoří vysokých až 850 m n.m. A hlavně – záruka kvalitních závodů včetně skvělých tratí. No a to vše korunuje dobrá dostupnost z ČR – jen 1000 km.

12.-14. dubna následuje první závod EnduroGP ve Španělsku. Jasně, je to dál než Fiorentina, ale každý endurák, kdo příští rok pomýšlí na účast na Šestidenní 2024, měl by tu být, protože „Šestka“ se příští rok jede právě ve Španělsku. Navíc, hned týden po té se koná druhý závod mistrovství světa a to v Portugalsku. Tedy promotér skvěle skloubil dobré s ještě lepším.

Necelý měsíc po té, 10.-12. května se endurový svět přesune na východ, do Rumunska. Sice ještě není známá destinace, kde se závod koná, ale doufáme, že to bude Bacau. Je to sice až u moldavských hranic, ale když se tu jel závod mistrovství Evropy 2014, stálo to tu za to!

No a po měsíční pauze zase zpátky do Itálie. Tedy abychom byli přesní do San Marina, do města Baldasserona (to je vlastně Itálie, jen si tu udělali takový pidistáteček s vlastními zákony). V každém případě se tu startuje závod mistrovství Evropy 15. a 16. června. No a opět to vypadá na spolupráci evropského a světového seriálu, protože týden na to se někde v Itálii pojede závod EnduroGP.

EnduroGP na Slovensku nás čeká 12.-14. července, týden po té je naplánován další světový podnik, ovšem zatím se neví kde. A dva týdny po tomto závodě je plánováno ostrovní dobrodružství s názvem Wales/ UK. Tedy 2.-4. srpnase pojede EnduroGP ve Spojeném království ve Walesu.

Za další dva týdny 17.-18. srpna se enduráci bojující o evropské bodybudou muset přesunout do Finska. No… To bude závod jako když vyšije. Pojede se nedaleko Helsinek v Sipoo, jenže co si budeme povídat, doprava sem je drahá a cesta faaaakt dlouhá. Takže už teď se dá předpokládat, že pokud na tento závod přijede tolik jezdců, jako letos do Portugalska nebo Estonska (58 respektive 54 jezdců – nebo tak nějak), budou si pořadatelé říci: Kiitos Jumala [zaplať Pánbůh]

Do Francie se pojede 13.-15. září na závěrečný podnik EnduroGP. Asi krátce po té, nebo možná v říjnu se pojede Šestidenní v už zmiňovaném Španělsku. Údajně by se měla odehrát nekde na severu země v Galicii, v místech, kde se jel první podnik EnduroGP 2022 a druhý podnik letošního ročníku v Lalínu.

Celou mezinárodní endurovou sezónu má uzavřít závod mistrovství Evropy 2.-3. listopadu v Německém Woltersdorfu. To je necelých 400 km od nás, (myslíme tim endurové centrum ČR – Čímice), takže jako fajn cestovní pohoda na závěr, ale první víkend v listopadu... No snad nebude mrznout a sněžit.

Tak to jsou tedy předběžné kalendáře, které vypadají opravdu zajímavě. Co se týče jezdců Czech Enduro Teamu, bylo by ideální to absolvovat všechno. Ideálně vždy na bedně a ještě lépe vyhrávat... Jenže zásadní věcdí jsou finance a také čas. Protože z uvedených kalendářů vyplývá, že kdyby to člověk měl absolvovat všechno, doma stráví kratší část roku.

Ale vážně – chtěli bychom jet hlavně závody EnduroGP a přidruženě Evropu. Takže předběžně můžeme říci rozhodné a jasné: UVIDÍME

Provizorní kalendář EnduroGP:

Round 1 - Spain - 5-7 April

Round 2 - Portugal - 12-14 April

Round 3 - Romania - 10-12 May

Round 4 - Italy - 21-23 June

Round 5 - Slovakia - 12-14 July

Round 6 - TBA - 26-28 July

Round 7 - Wales/UK - 2-4 August

Round 8 - France - 13-15 September

Provizorní kalendář Enduro European Championship:

Round 1 - Italy/ Castiglion-Fiorino - 22-23 March

Round 2 - San Marino/ Baldasserona - 15-16 June

Round 3 - Finland/ Sipoo - 17-18 August

Round 4 - Germany/ Woltersdorf - 02-03 November